Szkoła Agile - logo big
Szkoła Agile
Odkryj w sobie agile!

Weź udział w programie rozwojowym dla chcących pracować inaczej, lepiej, bardziej ludzko.

O Szkole Agile

To już VII edycja projektu Fundacji Gra o Sens, kompletnego programu rozwojowego dla chcących pracować inaczej, lepiej, bardziej ludzko. Program Szkoły jest oparty na wiedzy i doświadczeniu praktyków. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, co daje przestrzeń na ćwiczenie nowych narzędzi i dyskusję z ekspertami.

 

Szkoła Agile - team
Trenerzy praktycy

podzielą się swoimi patentami na zwinność.

Szkoła Agile - time
Blisko 70 godzin

zegarowych warsztatów. Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby pracować zwinnie.

Szkoła Agile - suitcase
do 8 osobistych sesji

rozwojowych, które pomogą Ci wprowadzić trwałe zmiany w swoim podejściu do pracy.

Szkoła Agile - chair
12 miejsc

czeka na chcących zwiększyć swoją skuteczność i pracować inaczej, lepiej, bardziej po ludzku.​

Do projektu zapraszamy wszystkich lubiących eksperymentować oraz gotowych stale zwiększać efektywność działań w swoich organizacjach. Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Podnieść kompetencje? Rozwinąć swoje umiejętności?

Dzięki specjalistom i praktykom, w trakcie cyklu szkoleniowo-warsztatowego, dowiesz się jak osiągnąć i utrzymać stan Agile w warunkach telepracy. Poznasz sprawdzone narzędzia, metody i dobre praktyki, dzięki którym zwiększysz efektywność i zaangażowanie swojego zespołu. Rozwiniesz swoje kompetencje liderskie. Poprawisz komunikację i motywację ludzi. Zainspirujesz się do podejmowania nowych wyzwań.

Każdy uczestnik kończący Szkołę Agile otrzyma Certyfikat wystawiony przez Fundację Gra o Sens, potwierdzony pieczątką Fundacji i podpisami koordynatorów projektu.

Certyfikat wystawiany jest osobowo i będzie zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące dokonań konkretnego uczestnika, listę szkoleń w jakich brał udział, ich tematykę oraz nazwiska prowadzących.

Warunkami ukończenia Szkoły Agile i otrzymania Certyfikatu są:

 • udział w minimum 80% zajęć,
 • udział w minimum 5 indywidualnych sesjach rozwojowych,
 • realizacja zadania praktycznego.

 

Czym jest Agile?

Agile to sposób myślenia i działania. Opiera się na współpracy, elastyczności i ciągłym dostosowywaniu się do zmian. Pozwala działać szybciej i bardziej efektywnie w zmiennych warunkach. Potwierdzają to absolwenci Szkoły Agile.

 

Uniwersalny Manifest Agile

Odkrywamy nowe metody pracy dzięki praktyce i wspieraniu innych. W wyniku naszej pracy, zaczęliśmy bardziej cenić:

Ludzi i interakcje od procesów i narzędzi
Działające rozwiązanie od szczegółowej dokumentacji
Współpracę z klientem od negocjacji umów
Reagowanie na zmiany od realizacji założonego planu.

Oznacza to, że elementy wypisane po prawej są wartościowe, ale większą wartość mają dla nas te, które wypisano po lewej.

Program Szkoły Agile

Bazując na informacji zwrotnej od uczestników poprzednich edycji oraz od przedsiębiorców, szczególny nacisk położyliśmy na narzędzia wspierające kształtowanie wizji oraz budowanie kompetencji zespołu w zgodzie z duchem Agile, a także skalowanie praktyk w organizacji.

Program 7. edycji szkoły w całości wspiera rozwój kompetencji liderskich w zdalnej pracy z ludźmi. Część projektu zrealizowane zostanie w trybie zdalnym, dzięki czemu uczestnik praktycznie pozna oprogramowanie oraz specyfikę pracy w systemie rozproszonym. Dodatkowo dzięki dwóm wyjazdowym, weekendowym szkoleniom będzie okazja poznać się osobiście i popracować w grupie. 

W tegorocznej edycji utrzymujemy sesje rozwojowe. Dzięki indywidualnemu podejściu, każdy uczestnik otrzyma realne wsparcie od profesjonalnego coacha we wprowadzaniu zmian i adaptacji zdobytej wiedzy w swojej codziennej praktyce.

Istotne informacje

 • Rekrutacja do: 23. lutego 2024,
 • Start Szkoły: 5. marca 2024,
 • Zajęcia on-line w wybrane wtorki i czwartki od 18:00 do 20:30. Konieczny dostęp do Internetu, mikrofon i kamera,
 • Dwa zjazdy weekendowe (16-17.03.2024 i 8-9.06.2024) w okolicach Wrocławia. Warsztaty połączone z integracją w sobotę i niedzielę.
 • Zakończenie Szkoły: 9. czerwca 2024.

Czego się nauczysz?

 • budować zaangażowany, zorientowany na wynik zespół
 • rozwijać kompetencje w zespole
 • decydować w oparciu o dane i dowody
 • kończyć złożone, wieloetapowe zadania
 • bezpiecznie eksperymentować
 • prowadzić efektywne spotkania
 • budować zaufanie klientów
 • wprowadzać zmiany i usprawnienia
 • skutecznie rozwiązywać problemy
 • a co najważniejsze, zmienisz sposób myślenia

Trenerzy

Nasi trenerzy to przede wszystkim praktycy. W każdej edycji staramy się zaprosić jak największą liczbę osób na co dzień pracujących zwinnie. Dzięki temu korzystasz z prawdziwego doświadczenia. Poniżej przedstawiamy sylwetki już potwierdzonych trenerów. Zajrzyj też do poprzednich edycji, aby zobaczyć kto jeszcze prowadzi zajęcia w Szkole Agile!

Lider służebny i manager projektów. Od 10 lat zajmująca się tematyką przywództwa i uczenia się organizacji. Trener, coach i mentor. Wierzy, że agile mindset tworzy środowiska pracy przyszłości. Jej pasja to outdoor, wspinaczka skałkowa i wysokogórska 🙂

trener-katarzyna-kozyra

Katarzyna Kozyra

Motocyklista i złota rączka w jednym. Trochę webmaster, trochę grafik. Zawodowo ex-kierownik z branży lotniczej odkrywający się na nowo w IT.

Wojciech Sienkiewicz

Wojciech Sienkiewicz

Uczeń czarnoksiężnika aka czeladnik rzemiosła programistycznego z ponad 9 letnim doświadczeniem zdobytym w różnych branżach i funkcjach. Entuzjasta i ewangelista zwinnych metodyk zarządzania oraz dobrych praktyk inżynieryjnych. Wolny czas zajmuje mu rodzina, gry planszowe oraz góry.

Maciej Trojniarz

Maciej Trojniarz

Agile Coach, Trener i IT Career Coach. Doskonale czuje się w roli lidera służebnego. Miłością do Agile zaraziła dzięki mężowi oraz lokalnym meet-up’om i konferencjom poświęconych tej tematyce. Ewelina głęboko wierzy w stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata, taki świat jest dla nas. Spełnienie daje jej pomaganie innym. Jej pasje to psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay 🙂

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz

Coach, Trener oraz praktyk zwinności. Specjalizuje się w skalowaniu organizacji. Posiada ponad 16 lat doświadczenia w branży IT, pracował jako agile coach, programista, manager i kierownik projektów. Agile dla niego to nie metoda a sposób życia. Razem z przyjaciółmi prowadzi Fundację Gra o Sens.

Tomasz Sierpiński

Tomek Sierpiński

Od ponad 10 lat pracuje w działce produktowej, jednak zawsze kluczem do sukcesów tych produktów są bliskie relacje z zespołem deweloperskim. Pomysłodawca konferencji Agile on the Boat oraz organizator spotkań Agile on Site. Współzałożyciel Fundacji Zwinność. Po pracy pasjonat gór, wspinaczki i sportów walki.

Marcin Chyła

Marcin Chyła

Z wykształcenia antropolożka kultury a w praktyce agile coachka, trenerka i facylitatorka współpracy. Uważa, że czas spędzany razem - zawodowo i nie tylko - to cenna waluta, dlatego podbija jej wartość kreatywnością, sprawczością i celowością. Fanka pozytywnego podejścia do budowania relacji z psem.

Magdalena Baran

Magdalena Baran

Agile Coach i Scrum Master z wyboru i z pasji. Jest pozytywnie nastawiony do świata, wierzy w ludzi i w ich pozytywny pierwiastek. Z energią wspiera pozytywne zmiany w organizacjach w kierunku efektywności i zwinności. Przez wiele lat jego pasją był taniec. Spróbował nauki wielu stylów, a na końcu założył również Startup o tej tematyce. Na co dzień interesuje się również fotografią, psychologią.

trener-krzysztof-serkies

Krzysztof Serkies

Trzydzieści lat w branży (jeżeli uwzględnimy BASIC na Atari) - Przeszedłem drogę od informatyka, przez programistę, kierownika projektu, najgorszego Scrum Mastera jakiego widziałem, Product Ownera, w końcu konsultanta spod szyldu Agile - mówi sam o sobie. Uczy ludzi budować w sobie pokorę – chyba najbardziej przydatną w przywództwie. Napisał cztery książki, z czego połowę o Agile.

trener-lukasz-olczyk

Łukasz Olczyk

Inżynier projektu z doświadczeniem w branży Automotive, Aerospace oraz Home Appliances. Entuzjasta ciągłego rozwoju. Szerzy zwinne podejście w tradycyjnych firmach produkcyjnych. Po pracy parasportowiec i paraperfumiarz.

Maks Radomski

Maksymilian Radomski

Trener - praktyk
Trener - praktyk
Trener - praktyk

Coachowie

Szkoła Agile to kompletny program rozwojowy. Dlatego każdy z uczestników otrzymuje wsparcie profesjonalnego coacha, który pomaga zaplanować i przeprowadzić zmianę swojego sposobu pracy.

Menażer sprzedaży, specjalizacja ubezpieczenia i finanse. Coach biznesu. Duże doświadczenie w prowadzeniu zespołów sprzedażowych. Maksyma, która mi przyświeca i która działa ! to - jeżeli nie możesz zmienić rzeczywistości, zmień myślenie 🙂 Chęć ciągłego rozwoju to coś co motywuje mnie najbardziej.

AleksandraManiewska

Aleksandra Maniewska

Coach & Mentor w zakresie efektywnej komunikacji i wystąpień publicznych. Pomaga swoim klientom dopiąć ich zmiany na ostatni guzik. Pasjonatka Klubu Mówców i Liderów Toastmasters. Zwolenniczka pracy z intuicją oraz twórczą wizualizacją. Z przekonaniem: "Wszystko się zmienia, kiedy Ty się zmieniasz." 😉

Izabela Zoga

Izabela Zoga

Przedsiębiorca, mediator sądowy, coach i trener. Cechuje ją holistyczne podejście do życia i biznesu. Uczy śmiałego wyrażania potrzeb i stawiania granic. - Fascynuje mnie Huna i praca z podświadomością oraz wewnętrznymi przekonaniami - mówi i dodaje: - Moją siłą jest to, że naukę i logiczne myślenie łączę z odrobiną „magii” i tego też życzę moim klientom.

Joanna Białecka-Bartosik

Joanna Białecka-Bartosik

Coach, menadżer, przedsiębiorca, doradca, specjalista w branży ubezpieczeniowo-finansowej. Od kilkunastu lat pracuję z ludźmi i dla ludzi. Żyję z przekonaniem – „Początek wszelkich zmian jest w Tobie” – jesteśmy kreatorami własnej rzeczywistości. Pokazuję w jaki sposób wewnętrzna przemiana poprawia jakość życia.

KatarzynaSzelezinska

Katarzyna Szelezińska

Co mówią nasi absolwenci?

Opinie zostały zebrane bezpośrednio od każdego z uczestników minimum po trzech miesiącach od ostatnich zajęć.

Co wyróżnia Szkołę Agile?

1.

Nauka rozłożona w czasie. Szkoła Agile trwa 3 miesiące, dzięki czemu masz więcej czasu, aby przyswoić materiał i sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. I to jeszcze w czasie trwania projektu.

2.

Zajęcia prowadzone przez praktyków. Każdy z naszych trenerów na co dzień pracuje z zespołami i prezentowaną wiedzę sprawdził w praktyce. Dla nas to bardzo ważne, abyś miał dostęp tylko do sprawdzonych technik i metod.

3.

Networking. Siła naszego projektu to ludzie. Przykładamy szczególną wagę do rekrutacji. Zależy nam, aby grupa była na podobnym poziomie zaawansowania i miała różne doświadczenie. Dzięki czemu wymiana doświadczeń jest jeszcze ciekawsza.

4.

Zróżnicowany program. Wszystkie zajęcia koncentrują się na zwinności w różnych aspektach, jednak nie ograniczają się do jednej metody czy freamworka. Ich celem jest nauczenie Ciebie myślenia i działania w sposób zgodny z duchem Agile.

5.

Warsztatowa forma zajęć. Wspieramy budowanie umiejętności. Wszystkie nasze zajęcia mają formę praktyczną, dzięki czemu w bezpieczny sposób możesz sprawdzić teorię, o której czytałeś w książkach i Internecie.

6.

Indywidualne sesje rozwojowe. Rozwój w kierunku zwinności wymaga także zmiany sposobu myślenia. Dlatego w ramach projektu będziesz także współpracować z profesjonalnym coachem, który będzie Ciebie wspierał w całym procesie zmiany.

Rekrutacja trwa!

00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund

Zapisy chętnych do udziału w VII edycji Szkoły Agile prowadzimy do 23. lutego 2024.

Całkowity koszt uczestnictwa (w tym: licencje na oprogramowanie, noclegi, przerwy kawowe i obiady):

3 900 zł brutto

Szkoła Agile - logo big
Szkoła Agile
Odkryj w sobie agile!

Harmonogram zajęć edycji 2024

05.03.2024

Na naszym pierwszym spotkaniu przede wszystkim poznamy się bliżej. Ustalimy sposób współpracy, omówimy program i zasady zaliczenia Szkoły Agile. Powiemy więcej o trenerach, którzy poprowadzą zajęcia a także podpowiemy, co robić, aby najefektywniej skorzystać z kursu. Zaprosimy Was także do wypełnienia ankiety, dzięki której poznamy Wasze oczekiwania dotyczące Szkoły. Ponadto poznasz narzędzia do pracy zdalnej których działanie sprawdzisz w praktyce podczas wszystkich zajęć w Szkole.

05.03.2024
07.03.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się, co to znaczy być Agile. Zrozumiesz, na czym polegają zwinne wartości oraz poznasz historię i narzędzia Agile. Poznasz manifest i pryncypia, które stanowią podwaliny dla całego ruchu.

Dzięki fundamentom Agile poczujesz się pewnie w przeprowadzaniu zmian oraz nabędziesz intuicji niezbędnej w pracy w zwinnej. To szkolenie stanowi wprowadzenie do technik i narzędzi, które poznasz w trakcie szkoły.

07.03.2024
12.03.2024

Na tym szkoleniu poznasz framework pracy zespołowej skupiony na analizie przepływu zadań. Poznasz różnicę między robieniem a zrobieniem oraz będziesz miał okazję bliżej przyjrzeć się niektórym miernikom i narzędziom Kanbana.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Kanbana oraz będziesz miał gotowe narzędzie do wdrożenia w swoim zespole.

12.03.2024
WYJAZDOWE
16.03.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się co to znaczy tworzyć produkt empirycznie oraz dostarczać w sposób iteracyjny i inkrementacyjny. Poznasz framework Scruma, który wykorzystuje te koncepcje to tworzenia wartości pracując w zespole.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Scruma oraz otrzymasz potrzebne informacje do wdrożenia go w swoim zespole.

WYJAZDOWE
16.03.2024
WYJAZDOWE
17.03.2024

Podstawą sukcesu w projekcie jest dobrze dobrany i zgrany zespół. Tylko taki team da ci przewagę i zagwarantuje powodzenie.

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności do budowania skutecznego, samoorganizującego się i efektywnego zespołu. Poznasz cykl życia zespołu, zasady jego formowania, budowania atmosfery współpracy i wzajemnego zaufania. Dowiesz się jakich narzędzi używać na każdym etapie rozwoju, jak wspierać indywidualności i samoorganizację. Porozmawiamy o tym dlaczego warto delegować odpowiedzialność na zespół.

WYJAZDOWE
17.03.2024
21.03.2024

Na tym szkoleniu nauczysz się jak udzielać informacji zwrotnej, aby pomóc zespołowi w rozwoju. Dowiesz się jak właściwie konstruować komunikat, poznasz różne modele oraz sprawdzisz je w praktyce.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się udzielać wartościowej informacji zwrotnej, która pomoże Ci zwiększać efektywność pracy i wskazywać pola do poprawy bez wywoływania niepotrzebnych emocji. Zaczniesz odróżniać feedback od opinii.

21.03.2024
26.03.2024

Na szkoleniu poznasz różne formy zbierania feedbacku. Dowiesz się z jakich źródeł możesz korzystać w celu gromadzenia informacji. Ponadto poznasz kluczową kompetencję, którą jest aktywne słuchanie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się pozyskiwać wartościową informację zwrotną oraz przekuwać ją w działanie. Posłuży Ci ona do zwiększenia efektywności oraz osiągania zamierzonych rezultatów.

26.03.2024
4.04.2024

Szkolenie przybliży problematykę podejmowania decyzji w organizacji. Poznasz cechy dobrej decyzji oraz kto ma wpływ na decyzję. Poruszymy temat wpływu sposobu podejmowania decyzji na wyniki osiągane przez zespół i jego zaangażowanie, a także przyjrzymy się wyzwaniom dotyczącym podejmowania decyzji w większej skali.

Dzięki szkoleniu nauczysz się podejmować dobre decyzje oraz przezwyciężać opór przy ich wdrażaniu. Będziesz wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę podczas podejmowanie decyzji, a także nauczysz się oddawać odpowiedzialność za podejmowanie decyzji, aby zwiększać wartość w organizacji.

4.04.2024
09.04.2024

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W pierwszej części skupimy się na odkrywaniu potrzeb i zrozumieniu wyzwań jakie stoją przed odbiorcą.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

09.04.2024
11.04.2022

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W drugiej części skupimy się na projektowaniu i testowaniu rozwiązań.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

11.04.2022
16.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak efektywnie prowadzić dyskusje w zespole, żeby wydobyć z nich jak najwięcej i zadbać o skupienie uczestników na omawianym temacie. Poznasz rolę facylitatora i kilka narzędzi w niej przydatnych. Omówimy również metody na skupienie uwagi i budowania zaangażowania podczas spotkań wirtualnych.

Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz narzędzia i wiedzę, które pomogą Ci nabrać pewności siebie do prowadzenia efektywnych dyskusji. Dowiesz się także na co zwracać szczególną uwagę w przypadku pracy z zespołem rozproszonym.

16.04.2024
18.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak wypracować dobre usprawnienia w pracy swojego zespołu za pomocą narzędzia, którym jest retrospektywa. Poznasz sposoby prowadzenia takiego spotkania oraz sposoby oceny postępów w realizacji zamierzonych usprawnień.

Dzięki temu będziesz miał w ręku gotowe narzędzie do usprawnienia pracy swojego zespołu w małych krokach, bez konieczności zmiany całego procesu na raz. Otrzymasz również wskazówki z gotowymi szablonami do użycia w Twoje codziennej pracy.

18.04.2024
24.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak istotne jest stawianie sobie i zespołowi celów, do których będziecie dążyć. Nauczysz się wyznaczać realne cele, które będą osadzone w czasie, a także poznasz strukturę celów, które pomagają osiągać cele biznesowe. Dowiesz się także jak cele wpływają na zachowania ludzi i odwrotnie.

Dzięki znajomości technik wyznaczania i śledzenia celów, a także poznania istotności wyznaczania celów będziesz potrafić definiować wartościowe i osiągalne cele pozwalające na rozwój ludzi, projektów oraz organizacji.

24.04.2024
07.05.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak ważna dla sukcesu zespołu jest praca z jasnymi priorytetami. Poznasz narzędzia, które pozwalają określić priorytety i kolejność pracy. Przedstawione techniki pomogą również w określeniu swoich osobistych, nie tylko zespołowych priorytetów.

Świadomość istotności priorytetów oraz umiejętność ich określania pozwoli Ci sprawniej i spokojniej pracować w wysoce zmiennym środowisku z minimalizowaniem strat spowodowanych zmianami. Dzięki orientacji na priorytetach będziesz utrzymywał wysoką wartość z pracy swojej i zespołu.

07.05.2024
09.05.2024

Na tym szkoleniu poznasz metody współpracy z klientem, które pomagają pozyskać jego zaufanie. Dowiesz się zarówno jak budować dobre relacje i dlaczego są tak istotne.

Budowanie relacji z klientem pomoże Ci w komunikacji a tym samym lepszym zrozumieniu oraz dostarczeniu dla klienta oczekiwanych przez niego rezultatów. Będziesz w stanie określić jego potrzeby oraz zapewnić sposób współpracy, którego oczekuje.

09.05.2024
14.05.2024

Podczas uczestnictwa w tych warsztatach dowiesz się jak systematycznie wprowadzać usprawnienia w zespole. Poznasz metody przezwyciężania oporów przed zmianami i nauczysz się pracować z przekonaniami - zarówno swoimi jak i innych osób.

Wiedza o naturalnych aspektach adaptacji do zmiany pozwoli Ci na wprowadzanie usprawnień w obszarach swojej pracy bez frustracji i z większą przewidywalnością. Będziesz wiedział w jaki sposób działać, aby z sukcesem zmieniać swoje środowisko pracy.

14.05.2024
16.05.2024

Szkolenie zapozna Cię z technikami, metodami i frameworkami oraz pozwalającymi na skalowanie Agile w organizacji. Dowiesz się również jak zarządzać wiedzą w organizacji i jak pracować w wiele zespołach nad jednym produktem.

Skalowanie pracy pozwoli Ci na zastosowanie metodyk zwinnych nie tylko do pojedynczych zespołów, ale również do dużych projektów angażujących wiele osób. Dzięki temu będziesz w stanie zachować wartości podejścia Agile unikając jednocześnie najczęstszych błędów podczas skalowania.

16.05.2024
21.05.2024

Podczas szkolenia dowiesz się o tym czym jest kultura organizacji, jakie są jej aspekty oraz jak wpływa ona na funkcjonowanie firmy. Zapoznasz się z pojęciami kultury plemiennej, poziomów świadomości organizacji oraz dlaczego wraz ze wzrostem musimy liczyć się z jego konsekwencjami.

Zgłębienie wiedzy na temat kultury organizacji i procesów związanych z jej powstawaniem oraz degradacją pozwolą Ci zaplanować rozwój Twojego biznesu świadomie, aby nie stracić tożsamości i sposobu pracy, który zbudował sukces organizacji.

21.05.2024
04.06.2024

Na tym warsztacie poznasz i doświadczysz w jaki sposób bezpieczeństwo psychologiczne poprawia i wzmacnia efektywność zespołu. Dowiesz się co nauka mówi o tym, że bycie słyszanym, zobaczonym i szanowanym jest fundamentem zdrowo funkcjonującego zespołu oraz jak to osiągnąć w praktyce. Dzięki temu zyskasz perspektywę potencjału relacyjnego w zespole, poprzez którą empatia, inkluzywny dialog oraz gotowość do podjęcia ryzyka oraz wejścia w interpersonalny konflikt dołączą do twojego diagnostycznego narzędziownika.

04.06.2024
WYJAZDOWE
08.06.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak być liderem w samoorganizującym się zespole. Zapoznasz się z rodzajami przywództwa oraz różnicą między rolą, a stanowiskiem liderskim. Poznasz sposoby na budowanie swojej wiarygodności i autentyczności w zespole.

Dzięki temu zyskasz głębsze zrozumienie roli lidera w zwinnym środowisku. Będziesz wiedział w jaki sposób jeszcze lepiej wspierać swój zespół i jakie mogą się z tym wiązać wyzwania.

WYJAZDOWE
08.06.2024
WYJAZDOWE
09.06.2024

Nic tak nie napędza do działania jak odpowiednia motywacja. Jak więc sprawić, żeby nasz team w pełni i z zapałem wykorzystywał swój potencjał w pracy projektowej?

Na szkoleniu zostaną omówione techniki motywacji poza finansowej oraz metody budowania atmosfery zaangażowania i współpracy pomiędzy członkami zespołu. Dowiesz się m.in. co motywuje pracowników i jak zmotywować samego siebie. Nauczysz się jak rozwijać sukces jako wartość oraz jak zarządzać zespołem, aby go nie demotywować.

WYJAZDOWE
09.06.2024
05.03.2024

Na naszym pierwszym spotkaniu przede wszystkim poznamy się bliżej. Ustalimy sposób współpracy, omówimy program i zasady zaliczenia Szkoły Agile. Powiemy więcej o trenerach, którzy poprowadzą zajęcia a także podpowiemy, co robić, aby najefektywniej skorzystać z kursu. Zaprosimy Was także do wypełnienia ankiety, dzięki której poznamy Wasze oczekiwania dotyczące Szkoły. Ponadto poznasz narzędzia do pracy zdalnej których działanie sprawdzisz w praktyce podczas wszystkich zajęć w Szkole.

05.03.2024
07.03.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się, co to znaczy być Agile. Zrozumiesz, na czym polegają zwinne wartości oraz poznasz historię i narzędzia Agile. Poznasz manifest i pryncypia, które stanowią podwaliny dla całego ruchu.

Dzięki fundamentom Agile poczujesz się pewnie w przeprowadzaniu zmian oraz nabędziesz intuicji niezbędnej w pracy w zwinnej. To szkolenie stanowi wprowadzenie do technik i narzędzi, które poznasz w trakcie szkoły.

07.03.2024
12.03.2024

Na tym szkoleniu poznasz framework pracy zespołowej skupiony na analizie przepływu zadań. Poznasz różnicę między robieniem a zrobieniem oraz będziesz miał okazję bliżej przyjrzeć się niektórym miernikom i narzędziom Kanbana.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Kanbana oraz będziesz miał gotowe narzędzie do wdrożenia w swoim zespole.

12.03.2024
16.03.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się co to znaczy tworzyć produkt empirycznie oraz dostarczać w sposób iteracyjny i inkrementacyjny. Poznasz framework Scruma, który wykorzystuje te koncepcje to tworzenia wartości pracując w zespole.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Scruma oraz otrzymasz potrzebne informacje do wdrożenia go w swoim zespole.

16.03.2024
17.03.2024

Podstawą sukcesu w projekcie jest dobrze dobrany i zgrany zespół. Tylko taki team da ci przewagę i zagwarantuje powodzenie.

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności do budowania skutecznego, samoorganizującego się i efektywnego zespołu. Poznasz cykl życia zespołu, zasady jego formowania, budowania atmosfery współpracy i wzajemnego zaufania. Dowiesz się jakich narzędzi używać na każdym etapie rozwoju, jak wspierać indywidualności i samoorganizację. Porozmawiamy o tym dlaczego warto delegować odpowiedzialność na zespół.

17.03.2024
21.03.2024

Na tym szkoleniu nauczysz się jak udzielać informacji zwrotnej, aby pomóc zespołowi w rozwoju. Dowiesz się jak właściwie konstruować komunikat, poznasz różne modele oraz sprawdzisz je w praktyce.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się udzielać wartościowej informacji zwrotnej, która pomoże Ci zwiększać efektywność pracy i wskazywać pola do poprawy bez wywoływania niepotrzebnych emocji. Zaczniesz odróżniać feedback od opinii.

21.03.2024
26.03.2024

Na szkoleniu poznasz różne formy zbierania feedbacku. Dowiesz się z jakich źródeł możesz korzystać w celu gromadzenia informacji. Ponadto poznasz kluczową kompetencję, którą jest aktywne słuchanie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się pozyskiwać wartościową informację zwrotną oraz przekuwać ją w działanie. Posłuży Ci ona do zwiększenia efektywności oraz osiągania zamierzonych rezultatów.

26.03.2024
4.04.2024

Szkolenie przybliży problematykę podejmowania decyzji w organizacji. Poznasz cechy dobrej decyzji oraz kto ma wpływ na decyzję. Poruszymy temat wpływu sposobu podejmowania decyzji na wyniki osiągane przez zespół i jego zaangażowanie, a także przyjrzymy się wyzwaniom dotyczącym podejmowania decyzji w większej skali.

Dzięki szkoleniu nauczysz się podejmować dobre decyzje oraz przezwyciężać opór przy ich wdrażaniu. Będziesz wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę podczas podejmowanie decyzji, a także nauczysz się oddawać odpowiedzialność za podejmowanie decyzji, aby zwiększać wartość w organizacji.

4.04.2024
09.04.2024

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W pierwszej części skupimy się na odkrywaniu potrzeb i zrozumieniu wyzwań jakie stoją przed odbiorcą.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

09.04.2024
11.04.2022

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W drugiej części skupimy się na projektowaniu i testowaniu rozwiązań.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

11.04.2022
16.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak efektywnie prowadzić dyskusje w zespole, żeby wydobyć z nich jak najwięcej i zadbać o skupienie uczestników na omawianym temacie. Poznasz rolę facylitatora i kilka narzędzi w niej przydatnych. Omówimy również metody na skupienie uwagi i budowania zaangażowania podczas spotkań wirtualnych.

Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz narzędzia i wiedzę, które pomogą Ci nabrać pewności siebie do prowadzenia efektywnych dyskusji. Dowiesz się także na co zwracać szczególną uwagę w przypadku pracy z zespołem rozproszonym.

16.04.2024
18.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak wypracować dobre usprawnienia w pracy swojego zespołu za pomocą narzędzia, którym jest retrospektywa. Poznasz sposoby prowadzenia takiego spotkania oraz sposoby oceny postępów w realizacji zamierzonych usprawnień.

Dzięki temu będziesz miał w ręku gotowe narzędzie do usprawnienia pracy swojego zespołu w małych krokach, bez konieczności zmiany całego procesu na raz. Otrzymasz również wskazówki z gotowymi szablonami do użycia w Twoje codziennej pracy.

18.04.2024
24.04.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak istotne jest stawianie sobie i zespołowi celów, do których będziecie dążyć. Nauczysz się wyznaczać realne cele, które będą osadzone w czasie, a także poznasz strukturę celów, które pomagają osiągać cele biznesowe. Dowiesz się także jak cele wpływają na zachowania ludzi i odwrotnie.

Dzięki znajomości technik wyznaczania i śledzenia celów, a także poznania istotności wyznaczania celów będziesz potrafić definiować wartościowe i osiągalne cele pozwalające na rozwój ludzi, projektów oraz organizacji.

24.04.2024
07.05.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak ważna dla sukcesu zespołu jest praca z jasnymi priorytetami. Poznasz narzędzia, które pozwalają określić priorytety i kolejność pracy. Przedstawione techniki pomogą również w określeniu swoich osobistych, nie tylko zespołowych priorytetów.

Świadomość istotności priorytetów oraz umiejętność ich określania pozwoli Ci sprawniej i spokojniej pracować w wysoce zmiennym środowisku z minimalizowaniem strat spowodowanych zmianami. Dzięki orientacji na priorytetach będziesz utrzymywał wysoką wartość z pracy swojej i zespołu.

07.05.2024
09.05.2024

Na tym szkoleniu poznasz metody współpracy z klientem, które pomagają pozyskać jego zaufanie. Dowiesz się zarówno jak budować dobre relacje i dlaczego są tak istotne.

Budowanie relacji z klientem pomoże Ci w komunikacji a tym samym lepszym zrozumieniu oraz dostarczeniu dla klienta oczekiwanych przez niego rezultatów. Będziesz w stanie określić jego potrzeby oraz zapewnić sposób współpracy, którego oczekuje.

09.05.2024
14.05.2024

Podczas uczestnictwa w tych warsztatach dowiesz się jak systematycznie wprowadzać usprawnienia w zespole. Poznasz metody przezwyciężania oporów przed zmianami i nauczysz się pracować z przekonaniami - zarówno swoimi jak i innych osób.

Wiedza o naturalnych aspektach adaptacji do zmiany pozwoli Ci na wprowadzanie usprawnień w obszarach swojej pracy bez frustracji i z większą przewidywalnością. Będziesz wiedział w jaki sposób działać, aby z sukcesem zmieniać swoje środowisko pracy.

14.05.2024
16.05.2024

Szkolenie zapozna Cię z technikami, metodami i frameworkami oraz pozwalającymi na skalowanie Agile w organizacji. Dowiesz się również jak zarządzać wiedzą w organizacji i jak pracować w wiele zespołach nad jednym produktem.

Skalowanie pracy pozwoli Ci na zastosowanie metodyk zwinnych nie tylko do pojedynczych zespołów, ale również do dużych projektów angażujących wiele osób. Dzięki temu będziesz w stanie zachować wartości podejścia Agile unikając jednocześnie najczęstszych błędów podczas skalowania.

16.05.2024
21.05.2024

Podczas szkolenia dowiesz się o tym czym jest kultura organizacji, jakie są jej aspekty oraz jak wpływa ona na funkcjonowanie firmy. Zapoznasz się z pojęciami kultury plemiennej, poziomów świadomości organizacji oraz dlaczego wraz ze wzrostem musimy liczyć się z jego konsekwencjami.

Zgłębienie wiedzy na temat kultury organizacji i procesów związanych z jej powstawaniem oraz degradacją pozwolą Ci zaplanować rozwój Twojego biznesu świadomie, aby nie stracić tożsamości i sposobu pracy, który zbudował sukces organizacji.

21.05.2024
04.06.2024

Na tym warsztacie poznasz i doświadczysz w jaki sposób bezpieczeństwo psychologiczne poprawia i wzmacnia efektywność zespołu. Dowiesz się co nauka mówi o tym, że bycie słyszanym, zobaczonym i szanowanym jest fundamentem zdrowo funkcjonującego zespołu oraz jak to osiągnąć w praktyce. Dzięki temu zyskasz perspektywę potencjału relacyjnego w zespole, poprzez którą empatia, inkluzywny dialog oraz gotowość do podjęcia ryzyka oraz wejścia w interpersonalny konflikt dołączą do twojego diagnostycznego narzędziownika.

04.06.2024
WYJAZDOWE
08.06.2024

Na tym szkoleniu dowiesz się jak być liderem w samoorganizującym się zespole. Zapoznasz się z rodzajami przywództwa oraz różnicą między rolą, a stanowiskiem liderskim. Poznasz sposoby na budowanie swojej wiarygodności i autentyczności w zespole.

Dzięki temu zyskasz głębsze zrozumienie roli lidera w zwinnym środowisku. Będziesz wiedział w jaki sposób jeszcze lepiej wspierać swój zespół i jakie mogą się z tym wiązać wyzwania.

WYJAZDOWE
08.06.2024
WYJAZDOWE
09.06.2024

Nic tak nie napędza do działania jak odpowiednia motywacja. Jak więc sprawić, żeby nasz team w pełni i z zapałem wykorzystywał swój potencjał w pracy projektowej?

Na szkoleniu zostaną omówione techniki motywacji poza finansowej oraz metody budowania atmosfery zaangażowania i współpracy pomiędzy członkami zespołu. Dowiesz się m.in. co motywuje pracowników i jak zmotywować samego siebie. Nauczysz się jak rozwijać sukces jako wartość oraz jak zarządzać zespołem, aby go nie demotywować.

WYJAZDOWE
09.06.2024
Szkoła Agile

Całkowity koszt uczestnictwa:

3 900 zł brutto

w tym: licencje na oprogramowanie, noclegi, przerwy kawowe i obiady.

Zapisz się do programu

* – pola wymagane