Szkoła Agile 2022 - logo big
Szkoła Agile
hybrydowa

Do startu 10. marca 2022 zostało:

00
dni
00
godzin
00
minut
00
sekund
Szkoła Agile 2022 - team
12 trenerów

praktyków podzieli się swoimi patentami na zwinność.

Szkoła Agile 2022 - time
Blisko 70 godzin

zdalnych zajęć i szkoleń wyjazdowych. Dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby pracować zwinnie.​

Szkoła Agile 2022 - suitcase
8 osobistych sesji

rozwojowych, które pomogą Ci wprowadzić trwałe zmiany w swoim podejściu do pracy.

Szkoła Agile 2022 - chair
12 miejsc

czeka na liderów, chcących zwiększyć swoją skuteczność i zwinność w biznesie.​

Uniwersalny Manifest Agile

Odkrywamy nowe metody pracy dzięki praktyce i wspieraniu innych. W wyniku naszej pracy, zaczęliśmy bardziej cenić:

Ludzi i interakcje od procesów i narzędzi
Działające rozwiązanie od szczegółowej dokumentacji
Współpracę z klientem od negocjacji umów
Reagowanie na zmiany od realizacji założonego planu.

Oznacza to, że elementy wypisane po prawej są wartościowe, ale większą wartość mają dla nas te, które wypisano po lewej.

Agile jest dla wszystkich!

W lutym 2001 roku w ośrodku wypoczynkowym Snowbird w USA (stan Utah) spotkało się 17 osób sfrustrowanych niską skutecznością projektów IT. W wielu rzeczach się nie zgadzali i zresztą nie zgadzają się do dziś. Ale o kilku sprawach wszyscy mówili jednym głosem.

Tak powstał Manifest Agile - ten dokument, a właściwie myśl za nim stojąca, dały siłę wiatrowi zmian w branży wytwarzania oprogramowania, których efekty widzimy dziś także w Polsce i nazywamy cyfrową transformacją.

W lutym tego roku mija już 20 lat od spotkania w Snowbird a narzędzia, metody i praktyki z przymiotnikiem "zwinny" zaczynają być z powodzeniem adoptowane w innych branżach niż IT.

1/2

Agile jest dla wszystkich!

Przykładem może być telewizja Biznes24, uruchomiona w zeszłym roku. Przyznaje to jeden z jej twórców Roman Młotkowski w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl.

Donoszą nam też o tym nasi absolwenci, którzy wiedzę zdobytą w Szkole Agile z powodzeniem wykorzystują w energetyce, lotnictwie czy w NGO.

Dziś Agile to nie tylko metody wytwórcze, ale też sprawdzony, nowoczesny sposób myślenia o ludziach i efekcie ich pracy. Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć raz jeszcze na Manifest, tyle że bardziej ogólnie... Lub po prostu zastąpić specyficzne dla branży IT "działające oprogramowanie" bardziej uniwersalnym stwierdzeniem, np.: "działające rozwiązanie". I tego właśnie uczymy w Szkole Agile.

2/2

Previous slide
Next slide

O Szkole Agile

Szkoła Agile 2022 to już 5. edycja projektu Fundacji Gra o Sens. W tym roku przygotowaliśmy ją przede wszystkim z myślą o kierownikach, liderach zespołów, managerach i szefach małych firm spoza branży IT, szukających nowoczesnego podejścia do pracy i ludzi w warunkach pracy zdalnej i nie tylko.

Szkoła Agile 2022 - 20220605 152444 scaled

Do projektu zapraszamy wszystkich lubiących eksperymentować oraz gotowych stale zwiększać efektywność działań w swoich organizacjach. Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Podnieść kompetencje? Rozwinąć swoje umiejętności?

Dzięki specjalistom i praktykom, w trakcie 13-tygodniowego cyklu szkoleniowo-warsztatowego, dowiesz się jak osiągnąć i utrzymać stan Agile w warunkach telepracy. Poznasz sprawdzone narzędzia, metody i dobre praktyki, dzięki którym zwiększysz efektywność i zaangażowanie swojego zespołu. Rozwiniesz swoje kompetencje liderskie. Poprawisz komunikację i motywację ludzi. Zainspirujesz się do podejmowania nowych wyzwań.

Każdy uczestnik kończący Szkołę Agile otrzyma Certyfikat wystawiony przez Fundację Gra o Sens, potwierdzony pieczątką Fundacji i podpisami koordynatorów projektu.

Certyfikat wystawiany jest osobowo i będzie zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące dokonań konkretnego uczestnika, listę szkoleń w jakich brał udział, ich tematykę oraz nazwiska prowadzących.

Warunkami ukończenia Szkoły Agile i otrzymania Certyfikatu są:

  • udział w minimum 80% zajęć,
  • udział w minimum 5 indywidualnych sesjach rozwojowych,
  • realizacja zadania praktycznego.

 

Trenerzy

Motocyklista i złota rączka w jednym. Trochę webmaster, trochę grafik. Zawodowo kierownik wprowadzający elementy zwinności we Wrocławskiej lotniczej korporacji.

Wojciech Sienkiewicz

Wojciech Sienkiewicz

Agile Coach z zamiłowaniem do dzielenia się wiedzą i ciągłego rozwoju. Po pracy chętnie spędza czas na spotkaniach społeczności Agile oraz wolontariacie. Lubi majsterkować oraz spędzać aktywnie czas.

Marta_2

Martyna Sabat

Uczeń czarnoksiężnika aka czeladnik rzemiosła programistycznego z ponad 9 letnim doświadczeniem zdobytym w różnych branżach i funkcjach. Entuzjasta i ewangelista zwinnych metodyk zarządzania oraz dobrych praktyk inżynieryjnych. Wolny czas zajmuje mu rodzina, gry planszowe oraz góry.

Maciej Trojniarz

Maciej Trojniarz

Agile Coach, Trener i IT Career Coach. Doskonale czuje się w roli lidera służebnego. Miłością do Agile zaraziła dzięki mężowi oraz lokalnym meet-up’om i konferencjom poświęconych tej tematyce. Ewelina głęboko wierzy w stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata, taki świat jest dla nas. Spełnienie daje jej pomaganie innym. Jej pasje to psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay 🙂

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz

Coach, Trener oraz praktyk zwinności. Specjalizuje się w skalowaniu organizacji. Posiada ponad 16 lat doświadczenia w branży IT, pracował jako agile coach, programista, manager i kierownik projektów. Agile dla niego to nie metoda a sposób życia. Razem z przyjaciółmi prowadzi Fundację Gra o Sens.

Tomasz Sierpiński

Tomek Sierpiński

Trzydzieści lat w branży (jeżeli uwzględnimy BASIC na Atari) - Przeszedłem drogę od informatyka, przez programistę, kierownika projektu, najgorszego Scrum Mastera jakiego widziałem, Product Ownera, w końcu konsultanta spod szyldu Agile - mówi sam o sobie. Uczy ludzi budować w sobie pokorę – chyba najbardziej przydatną w przywództwie. Napisał cztery książki, z czego połowę o Agile.

trener-lukasz-olczyk

Łukasz Olczyk

Od ponad 10 lat pracuje w działce produktowej, jednak zawsze kluczem do sukcesów tych produktów są bliskie relacje z zespołem deweloperskim. Pomysłodawca konferencji Agile on the Boat oraz organizator spotkań Agile on Site. Współzałożyciel Fundacji Zwinność. Po pracy pasjonat gór, wspinaczki i sportów walki.

Marcin Chyła

Marcin Chyła

trener-tomasz-dubikowski

Tomasz Dubikowski

Entuzjasta Agile, z którym jest związany przez całe swoje 10 letnie doświadczenie w IT. W tym czasie współpracował z wieloma zespołami, również w międzynarodowym środowisku głównie w rolach Scrum Mastera oraz/lub lidera zespołu inżynierów. Wyznaje zasadę, Heraklita z Efezu że "Wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo".

trener-adrian-popiel

Adrian Popiel

Lider służebny i manager projektów. Od 10 lat zajmująca się tematyką przywództwa i uczenia się organizacji. Trener, coach i mentor. Wierzy, że agile mindset tworzy środowiska pracy przyszłości. Jej pasja to outdoor, wspinaczka skałkowa i wysokogórska 🙂

trener-katarzyna-kozyra

Katarzyna Kozyra

Agile Coach i Scrum Master z wyboru i z pasji. Jest pozytywnie nastawiony do świata, wierzy w ludzi i w ich pozytywny pierwiastek. Z energią wspiera pozytywne zmiany w organizacjach w kierunku efektywności i zwinności. Przez wiele lat jego pasją był taniec. Spróbował nauki wielu stylów, a na końcu założył również Startup o tej tematyce. Na co dzień interesuje się również fotografią, psychologią.

trener-krzysztof-serkies

Krzysztof Serkies

Cały czas uzupełniamy listę trenerów. Obserwuj nasze social media!

temp

Więcej wkrótce...

Agile Transformation Coach, który "nie jest mudżahedinem", lecz posiada mocny background techniczny. Wieloletnie doświadczenie w pracy z zespołami wytwórczymi oraz kadrą zarządczą sprawiło, że rozumie problematykę wysokopoziomowej strategii, jak również pracy u podstaw z programistami.

Paweł Skiścim

Paweł Skiścim

Związany z branżą IT od ponad 13 lat – był programistą, scrum masterem, trenerem, a obecnie jako agile coach wspiera organizacje na ich ścieżce do zwinności. Zdeklarowany ambasador Nonviolent Communication, który wielokrotnie przekonał się, że nawet największe konflikty da się zakończyć w atmosferze wzajemnego zrozumienia 🙂

Tomasz Feliksik

Tomasz Feliksik

Coachowie

Dyplomowany coach. Z pasją uczy kobiety jak świadomie dbać o wygląd oraz wspiera je w rozwoju i karierze. Jedne z jej głównych wartość to rodzina i rozwój osobisty. Wierzy że jedno trafne pytanie, zadane w odpowiednim momencie, może być katalizatorem do dobrej zmiany.

Agata Lorek

Agata Lorek

Coach, menadżer, przedsiębiorca, doradca, specjalista w branży ubezpieczeniowo-finansowej. Od kilkunastu lat pracuję z ludźmi i dla ludzi. Żyję z przekonaniem – „Początek wszelkich zmian jest w Tobie” – jesteśmy kreatorami własnej rzeczywistości. Pokazuję w jaki sposób wewnętrzna przemiana poprawia jakość życia.

KatarzynaSzelezinska

Katarzyna Szelezińska

Dyplomowany life coach, zwolenniczka pracy z intuicją (Silva Intuition), twórczej wizualizacji oraz pracy systemowej. Pasjonatka rozwoju duchowego. Twórczyni bloga o szczęściu. Z przekonaniem: "Wszystko się zmienia, kiedy Ty się zmieniasz" - Zostań świadomym twórcą własnego życia 🙂

Izabela Zoga

Izabela Zoga

Menadżer działów sprzedaży i business development. Autorka publikacji do czasopism branżowych. Opracowała i opisała własne metody pozyskiwania klientów w kanałach on-line. Obecnie trenerka, coach, mentor i prelegent konferencji o tematyce biznesowej.

JoannaBartosikBialecka

Joanna Białecka-Bartosik

Do niedawna menadżer wsparcia sprzedaży w jednej z największych firm ubezpieczeniowych. Dziś niezależny pracownik własnej firmy. - Rzeczywistość rozkwita w spotkaniu, szczególnie z samym sobą - to przekonanie, które jej towarzyszy. Pomaga otworzyć drzwi, które doprowadzą Cię do siebie. Idealne wsparcie, kiedy nie wiesz jaka decyzja będzie najlepsza.

EdytaDulinska

Edyta Dulińska

Menażer sprzedaży, specjalizacja ubezpieczenia i finanse. Coach biznesu. Duże doświadczenie w prowadzeniu zespołów sprzedażowych. Maksyma, która mi przyświeca i która działa ! to - jeżeli nie możesz zmienić rzeczywistości, zmień myślenie 🙂 Chęć ciągłego rozwoju to coś co motywuje mnie najbardziej.

AleksandraManiewska

Aleksandra Maniewska

Co wyróżnia Szkołę Agile?

1.

Nauka rozłożona w czasie. Szkoła Agile trwa 13 tygodni, dzięki czemu masz więcej czasu, aby przyswoić materiał i sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. I to jeszcze w czasie trwania projektu.

2.

Zajęcia prowadzą praktycy. Każdy z naszych trenerów na co dzień pracuje z zespołami i prezentowaną wiedzę sprawdził w praktyce. Dla nas to bardzo ważne, abyś miał dostęp tylko do sprawdzonych technik i metod.

3.

Networking. Siła naszego projektu to ludzie. Przykładamy szczególną wagę do rekrutacji. Zależy nam, aby grupa była na podobnym poziomie zaawansowania i miała różne doświadczenie. Dzięki czemu wymiana doświadczeń jest jeszcze ciekawsza.

4.

Zróżnicowany program. Wszystkie zajęcia koncentrują się na zwinności w różnych aspektach, jednak nie ograniczają się do jednej metody czy freamworka. Ich celem jest nauczenie Ciebie myślenia i działania w sposób zgodny z duchem agile.

5.

Warsztatowa forma zajęć. Wspieramy budowanie umiejętności. Wszystkie nasze zajęcia mają formę praktyczną, dzięki czemu w bezpieczny sposób możesz sprawdzić teorię, o której czytałeś w książkach i Internecie.

6.

Indywidualne sesje rozwojowe. Rozwój w kierunku zwinności wymaga także zmiany sposobu myślenia. Dlatego w ramach projektu będziesz także współpracować z profesjonalnym coachem, który będzie Ciebie wspierał w całym procesie zmiany.

Program Szkoły Agile

Bazując na informacji zwrotnej od uczestników poprzednich edycji oraz od przedsiębiorców, szczególny nacisk położyliśmy na narzędzia wspierające kształtowanie wizji oraz budowanie kompetencji zespołu w zgodzie z duchem agile, a także skalowanie praktyk w organizacji.

Program 5. edycji szkoły w całości wspiera rozwój kompetencji liderskich w zdalnej pracy z ludźmi. Część projektu zrealizowane zostanie w trybie zdalnym, dzięki czemu uczestnik praktycznie pozna oprogramowanie oraz specyfikę pracy w systemie rozproszonym. Dodatkowo dzięki dwóm wyjazdowym, weekendowym szkoleniom będzie okazja poznać się osobiście i popracować w grupie. 

W tegorocznej edycji utrzymujemy sesje rozwojowe. Dzięki indywidualnemu podejściu, każdy uczestnik otrzyma realne wsparcie od profesjonalnego coacha we wprowadzaniu zmian i adaptacji zdobytej wiedzy w swojej codziennej praktyce.

Szczegóły

Szkolenia w formie zdalnych warsztatów będą odbywać się w dniach od 10.03.2022 do 02.06.2022, głównie we wtorki i czwartki w godzinach 18.00 – 20.30. Aby móc wziąć w nich udział konieczne jest posiadanie mikrofonu, kamery internetowej i komputera podłączonego do Internetu. Planowane są również 2 weekendowe szkolenia poza Wrocławiem – 19-20.03.2022 oraz 04-05.06.2022.

10 marca 2022
15 marca 2022
17 marca 2022
Wyjazdowe
19 marca 2022
Wyjazdowe
20 marca 2022
29 marca 2022
31 marca 2022
5 kwietnia 2022
7 kwietnia 2022
21 kwietnia 2022
26 kwietnia 2022
28 kwietnia 2022
10 maja 2022
12 maja 2022
17 maja 2022
19 maja 2022
31 maja 2022
2 czerwca 2022
Wyjazdowe
4 czerwca 2022
Wyjazdowe
5 czerwca 2022
Szkoła Agile 2022 - sa rozpoczecie
Temat tygodnia: Wprowadzenie

Na naszym pierwszym spotkaniu przede wszystkim poznamy się bliżej. Ustalimy sposób współpracy, omówimy program i zasady zaliczenia Szkoły Agile. Powiemy więcej o trenerach, którzy poprowadzą zajęcia a także podpowiemy, co robić, aby najefektywniej skorzystać z kursu. Zaprosimy Was także do wypełnienia ankiety, dzięki której poznamy Wasze oczekiwania dotyczące Szkoły. Ponadto poznasz narzędzia do pracy zdalnej których działanie sprawdzisz w praktyce podczas wszystkich zajęć w Szkole.

Szkoła Agile 2022 - sa agile
Temat tygodnia: Wprowadzenie

Na tym szkoleniu dowiesz się, co to znaczy być Agile. Zrozumiesz, na czym polegają zwinne wartości oraz poznasz historię i narzędzia Agile. Poznasz manifest i pryncypia, które stanowią podwaliny dla całego ruchu.

Dzięki fundamentom Agile poczujesz się pewnie w przeprowadzaniu zmian oraz nabędziesz intuicji niezbędnej w pracy w zwinnej. To szkolenie stanowi wprowadzenie do technik i narzędzi, które poznasz w trakcie szkoły.

Szkoła Agile 2022 - sa kanban
Temat tygodnia: Organizacja pracy

Na tym szkoleniu poznasz framework pracy zespołowej skupiony na analizie przepływu zadań. Poznasz różnicę między robieniem a zrobieniem oraz będziesz miał okazję bliżej przyjrzeć się niektórym miernikom i narzędziom Kanbana.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Kanbana oraz będziesz miał gotowe narzędzie do wdrożenia w swoim zespole.

Szkoła Agile 2022 - sa scrum
Temat tygodnia: Organizacja pracy

Na tym szkoleniu dowiesz się co to znaczy tworzyć produkt empirycznie oraz dostarczać w sposób iteracyjny i inkrementacyjny. Poznasz framework Scruma, który wykorzystuje te koncepcje to tworzenia wartości pracując w zespole.

Dzięki temu szkoleniu zrozumiesz kontekst, w jakim sprawdza się wykorzystanie Scruma oraz otrzymasz potrzebne informacje do wdrożenia go w swoim zespole.

Szkoła Agile 2022 - sa praca zespolowa 1
Temat tygodnia: Zespół

Podstawą sukcesu w projekcie jest dobrze dobrany i zgrany zespół. Tylko taki team da ci przewagę i zagwarantuje powodzenie.

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności do budowania skutecznego, samoorganizującego się i efektywnego zespołu. Poznasz cykl życia zespołu, zasady jego formowania, budowania atmosfery współpracy i wzajemnego zaufania. Dowiesz się jakich narzędzi używać na każdym etapie rozwoju, jak wspierać indywidualności i samoorganizację. Porozmawiamy o tym dlaczego warto delegować odpowiedzialność na zespół.

Szkoła Agile 2022 - sa feedback 1
Temat tygodnia: Ciągłe usprawnianie

Na tym szkoleniu nauczysz się jak udzielać informacji zwrotnej, aby pomóc zespołowi w rozwoju. Dowiesz się jak właściwie konstruować komunikat, poznasz różne modele oraz sprawdzisz je w praktyce.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się udzielać wartościowej informacji zwrotnej, która pomoże Ci zwiększać efektywność pracy i wskazywać pola do poprawy bez wywoływania niepotrzebnych emocji. Zaczniesz odróżniać feedback od opinii.

Szkoła Agile 2022 - sa feedback 2
Temat tygodnia: Ciągłe usprawnianie

Na szkoleniu poznasz różne formy zbierania feedbacku. Dowiesz się z jakich źródeł możesz korzystać w celu gromadzenia informacji. Ponadto poznasz kluczową kompetencję, którą jest aktywne słuchanie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczysz się pozyskiwać wartościową informację zwrotną oraz przekuwać ją w działanie. Posłuży Ci ona do zwiększenia efektywności oraz osiągania zamierzonych rezultatów.

Szkoła Agile 2022 - sa design thinking 1
Temat tygodnia: Eksperyment

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W pierwszej części skupimy się na odkrywaniu potrzeb i zrozumieniu wyzwań jakie stoją przed odbiorcą.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

Szkoła Agile 2022 - sa design thinking 2
Temat tygodnia: Eksperyment

W tym dwuczęściowym warsztacie doświadczysz całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. Zrozumiesz jego poszczególne etapy i poznasz podstawowe narzędzia. W drugiej części skupimy się na projektowaniu i testowaniu rozwiązań.

Poprzez opanowanie Design Thinking, zyskasz zestaw uniwersalnych narzędzi i systemowe podejście do skutecznego rozwiązywania wielu problemów, zarówno tych wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

Szkoła Agile 2022 - sa zmiana
Temat tygodnia: Zmiana w zespole

Podczas uczestnictwa w tych warsztatach dowiesz się jak systematycznie wprowadzać usprawnienia w zespole. Poznasz metody przezwyciężania oporów przed zmianami i nauczysz się pracować z przekonaniami - zarówno swoimi jak i innych osób.

Wiedza o naturalnych aspektach adaptacji do zmiany pozwoli Ci na wprowadzanie usprawnień w obszarach swojej pracy bez frustracji i z większą przewidywalnością. Będziesz wiedział w jaki sposób działać, aby z sukcesem zmieniać swoje środowisko pracy.

Szkoła Agile 2022 - sa retrospekcja
Temat tygodnia: Zmiana w zespole

Na tym szkoleniu dowiesz się jak wypracować dobre usprawnienia w pracy swojego zespołu za pomocą narzędzia, którym jest retrospektywa. Poznasz sposoby prowadzenia takiego spotkania oraz sposoby oceny postępów w realizacji zamierzonych usprawnień.

Dzięki temu będziesz miał w ręku gotowe narzędzie do usprawnienia pracy swojego zespołu w małych krokach, bez konieczności zmiany całego procesu na raz. Otrzymasz również wskazówki z gotowymi szablonami do użycia w Twoje codziennej pracy.

Szkoła Agile 2022 - sa facylitacja
Temat tygodnia: Rola przywódcy

Na tym szkoleniu dowiesz się jak efektywnie prowadzić dyskusje w zespole, żeby wydobyć z nich jak najwięcej i zadbać o skupienie uczestników na omawianym temacie. Poznasz rolę facylitatora i kilka narzędzi w niej przydatnych. Omówimy również metody na skupienie uwagi i budowania zaangażowania podczas spotkań wirtualnych.

Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz narzędzia i wiedzę, które pomogą Ci nabrać pewności siebie do prowadzenia efektywnych dyskusji. Dowiesz się także na co zwracać szczególną uwagę w przypadku pracy z zespołem rozproszonym.

Szkoła Agile 2022 - sa cel
Temat tygodnia: Maksymalizacja wartości pracy

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak istotne jest stawianie sobie i zespołowi celów, do których będziecie dążyć. Nauczysz się wyznaczać realne cele, które będą osadzone w czasie, a także poznasz strukturę celów, które pomagają osiągać cele biznesowe. Dowiesz się także jak cele wpływają na zachowania ludzi i odwrotnie.

Dzięki znajomości technik wyznaczania i śledzenia celów, a także poznania istotności wyznaczania celów będziesz potrafić definiować wartościowe i osiągalne cele pozwalające na rozwój ludzi, projektów oraz organizacji.

Szkoła Agile 2022 - sa priorytetyzacja
Temat tygodnia: Maksymalizacja wartości pracy

Na tym szkoleniu dowiesz się dlaczego tak ważna dla sukcesu zespołu jest praca z jasnymi priorytetami. Poznasz narzędzia, które pozwalają określić priorytety i kolejność pracy. Przedstawione techniki pomogą również w określeniu swoich osobistych, nie tylko zespołowych priorytetów.

Świadomość istotności priorytetów oraz umiejętność ich określania pozwoli Ci sprawniej i spokojniej pracować w wysoce zmiennym środowisku z minimalizowaniem strat spowodowanych zmianami. Dzięki orientacji na priorytetach będziesz utrzymywał wysoką wartość z pracy swojej i zespołu.

Szkoła Agile 2022 - sa budowanie relacji
Temat tygodnia: Rozwijanie biznesu

Na tym szkoleniu poznasz metody współpracy z klientem, które pomagają pozyskać jego zaufanie. Dowiesz się zarówno jak budować dobre relacje i dlaczego są tak istotne.

Budowanie relacji z klientem pomoże Ci w komunikacji a tym samym lepszym zrozumieniu oraz dostarczeniu dla klienta oczekiwanych przez niego rezultatów. Będziesz w stanie określić jego potrzeby oraz zapewnić sposób współpracy, którego oczekuje.

Szkoła Agile 2022 - sa decydowanie
Temat tygodnia: Rozwijanie biznesu

Szkolenie przybliży problematykę podejmowania decyzji w organizacji. Poznasz cechy dobrej decyzji oraz kto ma wpływ na decyzję. Poruszymy temat wpływu sposobu podejmowania decyzji na wyniki osiągane przez zespół i jego zaangażowanie, a także przyjrzymy się wyzwaniom dotyczącym podejmowania decyzji w większej skali.

Dzięki szkoleniu nauczysz się podejmować dobre decyzje oraz przezwyciężać opór przy ich wdrażaniu. Będziesz wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę podczas podejmowanie decyzji, a także nauczysz się oddawać odpowiedzialność za podejmowanie decyzji, aby zwiększać wartość w organizacji.

Szkoła Agile 2022 - sa skalowanie 1
Temat tygodnia: Rozwijanie biznesu

Szkolenie zapozna Cię z technikami, metodami i frameworkami oraz pozwalającymi na skalowanie Agile w organizacji. Dowiesz się również jak zarządzać wiedzą w organizacji i jak pracować w wiele zespołach nad jednym produktem.

Skalowanie pracy pozwoli Ci na zastosowanie metodyk zwinnych nie tylko do pojedynczych zespołów, ale również do dużych projektów angażujących wiele osób. Dzięki temu będziesz w stanie zachować wartości podejścia Agile unikając jednocześnie najczęstszych błędów podczas skalowania.

Szkoła Agile 2022 - sa skalowanie 2
Temat tygodnia: Rozwijanie biznesu

Podczas szkolenia dowiesz się o tym czym jest kultura organizacji, jakie są jej aspekty oraz jak wpływa ona na funkcjonowanie firmy. Zapoznasz się z pojęciami kultury plemiennej, poziomów świadomości organizacji oraz dlaczego wraz ze wzrostem musimy liczyć się z jego konsekwencjami.

Zgłębienie wiedzy na temat kultury organizacji i procesów związanych z jej powstawaniem oraz degradacją pozwolą Ci zaplanować rozwój Twojego biznesu świadomie, aby nie stracić tożsamości i sposobu pracy, który zbudował sukces organizacji.

Szkoła Agile 2022 - sa przywodztwo
Temat tygodnia: Rola przywódcy

Na tym szkoleniu dowiesz się jak być liderem w samoorganizującym się zespole. Zapoznasz się z rodzajami przywództwa oraz różnicą między rolą, a stanowiskiem liderskim. Poznasz sposoby na budowanie swojej wiarygodności i autentyczności w zespole.

Dzięki temu zyskasz głębsze zrozumienie roli lidera w zwinnym środowisku. Będziesz wiedział w jaki sposób jeszcze lepiej wspierać swój zespół i jakie mogą się z tym wiązać wyzwania.

Szkoła Agile 2022 - sa motywacja
Temat tygodnia: Rozwój

Nic tak nie napędza do działania jak odpowiednia motywacja. Jak więc sprawić, żeby nasz team w pełni i z zapałem wykorzystywał swój potencjał w pracy projektowej?

Na szkoleniu zostaną omówione techniki motywacji poza finansowej oraz metody budowania atmosfery zaangażowania i współpracy pomiędzy członkami zespołu. Dowiesz się m.in. co motywuje pracowników i jak zmotywować samego siebie. Nauczysz się jak rozwijać sukces jako wartość oraz jak zarządzać zespołem, aby go nie demotywować.

Rekrutacja

Aby stać się słuchaczem Szkoły Agile 2022 i wziąć udział w projekcie należy:

1.

pomyślnie przejść dwuetapowy proces rekrutacji (zapisy i rozmowa telefoniczna);

2.

pokryć koszt organizacji projektu *, który w przeliczeniu na osobę wynosi 3500 PLN brutto.

* „Szkoła Agile 2022” jest projektem non-profit, finansowanym w całości przez jego uczestników. Na szacowany całkowity koszt w wysokości 42 000 PLN składają się koszty organizacji 69,5 godzin zajęć dla 12 uczestników (w tym licencje na oprogramowanie, wynagrodzenia trenerów, noclegi i obiady podczas wyjazdów). Fundacja Gra o Sens nie osiąga dochodu z tytułu realizacji projektu. Ewentualna nadwyżka przychodów nad wydatkami zostanie zwrócona uczestnikom po zakończeniu projektu.

3500  zł brutto
  • 37,5 godzin zajęć online
  • 4 dni warsztatów wyjazdowych
  • 8 osobistych sesji rozwojowych
  • Zajęcia prowadzą praktycy
  • Imienny certyfikat ukończenia szkoły

Powiadom mnie o następnej edycji

Rekrutacja do projektu zakończyła się. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w Szkole Agile, zostaw nam email, poinformujemy Cię o rozpoczęciu zapisów do kolejnej edycji.