Skok w bok od codzienności, czyli co ma wspólnego wypalenie zawodowe i pisanie książki?

Przy okazji premiery książki "Evi'Deth Rytuał krwi" nasza Ewelina Wyspiańska-Trojniarz przygotowała prelekcję na temat swojej przygody z pisaniem.

Znajdziecie tu zarówno przemyślenia odnośnie tematu, jakim jest wypalenie zawodowe, które było jednym z głównym motywatorów dla Eweliny, żeby zacząć pisać, ale także jak wyjść z tego stanu i samemu sobie pomóc poprzez praktykowanie pasji.

Abstrakt prezentacji

Ludzie robią różne rzeczy, żeby nie wypalić się zawodowo i mieć jakąś odskocznię od codzienności. W moim przypadku było to napisanie książki, która ma swoją premierę w tym roku. Przekonasz się, że pisać może każdy, o ile odkryje, co chce przekazać światu 🙂

Podczas prelekcji opowiem Wam o budowaniu nawyku pisania, procesie twórczym, a także o całej drodze, jaką przebyłam od postawienia pierwszych znaków w edytorze tekstowym do wydania debiutanckiego dzieła.

Będzie też o potworku, jakim jest prokrastynacja i odpowiem na pytanie dlaczego „nie chce się” nam tyle rzeczy. Wspomnę też, jak działa nasz mózg i dlaczego dąży do minimalizacji wysiłku i jak go przeprogramować na właściwe tory.

A o to nagranie z konferencji Women Techstyle Summit

Podoba Ci się ten tekst?
Udostępnij go znajomym!
WhatsApp
Facebook
LinkedIn
Twitter
Czytaj kolejny lub przedni tekst
w tej kategorii

O autorze...

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz

Scrum Master, Trener i Coach. Miłością do Agile zaraziła się kilka lata temu, kiedy to zaczęła uczęszczać na lokalne meet-up’y i konferencje poświęcone tej tematyce. Ewelina głęboko wierzy w stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata taki świat jest dla nas. Spełnienie daje jej pomaganie innym. Poza pracą pasjonuje ją psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay ;-)